Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826
Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826
Gdańsk jest jednym z najpiękniejszych polskich miast o bogatej historii i wspaniałych zabytkach. Jest częścią tak zwanego Trójmiasta, w skład, którego wchodzą oprócz Gdańska jeszcze wybudowana w latach dwudziestych XX wieku Gdynia, duży port handlowy i znane nadmorskie kąpielisko Sopot z najdłuższym polskim drewnianym molem. Tu we wrześniu 1939 roku rozpoczęła się ostrzałem niemieckiego pancernika „Schleswig Holstein” II Wojna Światowa. W Gdańsku narodził się w 1980 roku ruch „Solidarność”, którego powstanie zapoczątkowało przemiany w Polsce i całej Europie Wschodniej. Równie atrakcyjne co Trójmiasto są jego okolice: Półwysep Helski, Mierzeja Wiślana i największy średniowieczny zamek krzyżacki w Malborku. Miłośnikom muzyki Trójmiasto oferuje dwa teatry: Operę Bałtycką i Teatr Muzyczny w Gdyni. Amatorzy muzyki dawnej mogą uczestniczyć w koncertach organowych w Katedrze w Oliwie, dzielnicy Gdańska.
Dzień 1. Czwartek
Przyjazd do Gdańska. Spacer po Długim Targu i wybrzeżu nad Motławą. Kolacja na Starym Mieście.
Dzień 2. Piątek
Zwiedzanie miasta rozpoczynamy przy pomniku poległych stoczniowców, w pobliżu głównej bramy stoczni gdańskiej. Następnie zwiedzamy zabytkowe centrum z Zieloną Bramą, Długim Targiem, Domem Uphagena, Dworem Artusa, Ratuszem i Kosciołem Mariackim, najwiekszą budowlą gotycką w Polsce. W godzinach popołudniowych płyniemy statkiem z nabrzeża przy słynnym żurawiu i Muzeum Morskim na Westerplatte, gdzie w 1939 roku padły pierwsze strzały II Wojny Światowej. Po powrocie z Westerplatte przejazd autokarem do Sopotu. Wieczorny spacer po molo i kolacja w jednej z licznych restauracji.
Dzień 3. Sobota
Kilka wariantów spędzenia tego dnia.
Wariant stacjonarny
Wizyta w Muzeum Narodowym słynnym z tryptyku Memlinga i cennych zbiorów sztuki średniowiecznej a następnie wyjazd do Oliwy. Udział w prezentacji słynnych organów oliwskich. W godzinach wieczornych udział w spektaklu Opery Bałtyckiej w Gdańsku lub Teatru Muzycznego w Gdyni. Repertuar na stronach: www.operabaltycka.pl i www.muzyczny.org.
Wariant wycieczkowy I
Wyjazd statkiem wycieczkowym na półwysep helski. Zwiedzanie fokarium na Helu i chaty rybackiej w Jastarni. Powrót autokarem przez Władysławowo i Puck. Krótka wizyta w latarni morskiej w Rozewiu.
Wariant wycieczkowy II
Przejazd do Sztutowa, obozu koncentracyjnego w okolicach Gdańska a następnie do położonej na Mierzei Wiślanej Krynicy Morskiej. Przeprawa statkiem do Fromborka. Zwiedzanie wzgórza zamkowego z katedrą w której został pochowany Mikołaj Kopernik.
W drodze powrotnej do Gdańska kolacja w Kadynach dawnej letniej rezydencji niemieckiego cesarza Wilhelma II, zamienionej na luksusowy hotel.
Wariant wycieczkowy III
Wyjazd w okolice Elbląga w celu obejrzenia unikalnych urządzeń technicznych Kanału Elbląskiego, jednej z największych atrakcji turystycznych Polski a następnie zwiedzanie zamku krzyżackiego w Malborku, największej tego typu średniowiecznej budowli w Europie.
Dzień 4. Niedziela
Poranna wycieczka do Gdyni. Spacer po skwerze Kościuszki, zwiedzanie Okrętu Muzeum „Błyskawica”. Wyjazd na lotnisko w Rebięchowie lub dworzec kolejowy Gdańsk Główny, lub Gdynia Główna skąd większość pociągów z Trójmiasta rozpoczyna swój bieg.