UK FR NO
Pomoc

Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826

Statystyki wizyt:
Razem: 496354
Dzisiaj: 9
Obecnie: 2

Oferta weekendowa

Proponujemy weekendy w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Bydgoszczy, Łodzi, Wrocławiu, Szczecinie, Lublinie i Zielonej Górze, a także w Puszczy Białowieskiej, na Podhalu, w Kotlinie Kłodzkiej i Kotlinie Jeleniogórskiej. Opcjonalnie część pobytów w dużych miastach to weekendy operowe, z udziałem w spektaklu lokalnego teatru muzycznego.

 • Weekend w Bydgoszczy

  Bydgoszcz to jedno z największych polskich miast. Położone nad Brdą i Kanałem Bydgoskim łączącym dorzecza Odry i Wisły. Siedziba województwa kujawsko-pomorskiego. Malownicze, z ciekawymi zabytkami i bogatym życiem kulturalnym. Weekend operowy w Bydgoszczy może być niezapomnianym przeżyciem. Łatwo dostępny także dzięki portowi lotniczemu im. Ignacego Jana Paderewskiego dla turystów z Niemiec i Wielkiej Brytanii.

 • Weekend w Gdańsku

  Gdańsk jest jednym z najpiękniejszych polskich miast o bogatej historii i wspaniałych zabytkach. Jest częścią tak zwanego Trójmiasta, w skład, którego wchodzą oprócz Gdańska jeszcze wybudowana w latach dwudziestych XX wieku Gdynia, duży port handlowy i znane nadmorskie kąpielisko Sopot z najdłuższym polskim drewnianym molem. Tu we wrześniu 1939 roku rozpoczęła się ostrzałem niemieckiego pancernika „Schleswig Holstein” II Wojna Światowa. W Gdańsku narodził się w 1980 roku ruch „Solidarność”, którego powstanie zapoczątkowało przemiany w Polsce i całej Europie Wschodniej. Równie atrakcyjne co Trójmiasto są jego okolice: Półwysep Helski, Mierzeja Wiślana i największy średniowieczny zamek krzyżacki w Malborku. Miłośnikom muzyki Trójmiasto oferuje dwa teatry: Operę Bałtycką i Teatr Muzyczny w Gdyni. Amatorzy muzyki dawnej mogą uczestniczyć w koncertach organowych w Katedrze w Oliwie, dzielnicy Gdańska.

 • stara synagoga

  Weekend w Krakowie

  Spotkanie z dawną stolicą Polski, kolebką kultury i tradycji. Jedno z najczęściej odwiedzanych polskich miast, ze względu na liczne zabytki i bogatą ofertę wydarzeń kulturalnych. Malownicze i tętniące życiem. Całoroczna ciekawa oferta dla turystów z całego świata. Punkt wypadowy w polskie Tatry, do Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Wadowic, miejsca urodzin Jana Pawła II i w Pieniny z ich główną atrakcją, spływem Dunajcem.

 • Weekend w Lublinie

  Lublin jest atrakcyjnym turystycznie miastem Polski, leżącym na trasie kilku turystycznych szlaków Europy, takich jak Via Regia, Szlak Chasydów i Szlak Jagielloński. Na lubelskim zamku znajduje się jeden z najciekawszych zabytków sztuki gotyckiej „Kaplica Trójcy Świętej”. W pobliżu znajduje się jedno z najtragiczniejszych miejsc holocaustu – dawny niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek, miejsce zagłady Żydów. To także baza wycieczkowa do wyjazdów w atrakcyjne miejsca Lubelszczyzny, do Puław i Kazimierza, do perły architektury Renesansu Zamościa, rezydencji magnackiej w Kozłówce lub Chełma znanego ze swych Podziemi Kredowych.

 • Weekend w Szczecinie

  Szczecin jest obok Gdańska i Gdyni dużym miastem portowym. Jest miastem na europejskim szlaku zabytków gotyku ceglanego. Blisko stąd na wyspę Wolin i do nadmorskich kurortów Międzyzdroi i Świnoujścia. Dawna siedziba Książąt Pomorskich, o ciekawym układzie urbanistycznym i licznymi zabytkami.

 • Weekend w Warszawie

  Klasyczna impreza turystyki miejskiej. W czasie pobytu w Warszawie zwiedzamy Stare Miasto z Zamkiem Królewskim, Muzeum Chopina, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Łazienki i Pałac w Wilanowie. Panoramę miasta oglądamy z tarasu Pałacu Kultury i Nauki. W opcji weekendu operowego spektakl w Teatrze Wielkim, Operze Kameralnej lub Teatrze Muzycznym „Roma”.

 • Weekend w Łodzi

  Łódź nazywana jest polskim Manchesterem. Ze słynną ulicą Piotrkowską, rewitalizowanym kompleksem dawnych fabryk Poznańskiego zamienionym na wielkie centrum kulturalno-handlowe „Manufaktura”, z zabytkowymi osiedlami robotniczymi, secesyjnymi pałacami dawnych fabrykantów, znakomitymi przykładami architektury przemysłowej, słynną Szkołą Fimową i Muzeum Sztuki Współczesnej, z własnym portem lotniczym im. Władysława Reymonta, dzięki któremu łatwo dotrą tu turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Izraela i Irlandii. Łódź jest ciekawym celem weekendowym. Szczególnie polecanym studentom architektury. Miłośnicy Opery także nie będą zawiedzeni.

 • Ossolineum

  Weekend we Wrocławiu

  W czasie weekendu we Wrocławiu zwiedzamy miasto z zabytkowym Ostrowem Tumskim, oglądamy „Panoramę Racławicką” i wyjeżdżamy na wycieczkę do jednego z atrakcyjnych miejsc Dolnego Śląska. To także świetne miejsce na weekend operowy. Opera Wrocławska jest znana w świecie ze swoich superprodukcji.