UK FR NO

Jednodniowe - Dolny Śląsk

Autor:Natalia
  • Bardo i Kłodzko

    Proponujemy zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej i ruchomej szopki w Bardzie oraz starówki kłodzkiej wraz z Trasą Tysiąclecia.

  • Brzeg

    Bierkowice

    W programie zwiedzanie dziedzińca Zamku Piastowskiego i kościoła Podwyższenia Krzyża Św. w Brzegu opolskim. Wizyta w Skansenie Wsi Opolskiej (zagrody chłopskie, szkoła, kuźnia itp.). Za dodatkową opłatą realizowana jest lekcja na temat prac w pasiece, w kuźni, nauki w dawnej szkole, wypieku chleba, czy tradycji bożonarodzeniowych i wielkanocnych na Śląsku.

  • Dolina Baryczy

    Celem wycieczki jest zwiedzenie Izby Regionalnej w pałacu Maltzanów w Miliczu oraz piesza wędrówka z obserwacją przyrody w rezerwacie Stawy Milickie. Ponadto organizujemy zabawy rekreacjne] Dodatkowo proponujemy rekreację konną w ośrodku Ostoja.

  • Duszniki Zdrój i Wambierzyce

    Oferujemy zwiedzanie Muzeum Papiernictwa oraz spacer po dusznickim uzdrowisku - wstąpimy do parku, pijalni. Po przejeździe do Wambierzyc odwiedzimy tamtejszą, niebywale piękną Bazylikę, interesujacy skansen; zabawimy także w mini ZOO.

  • Gołuchów i Antonin

    Namawiamy do zwiedzenia Pałacu Myśliwskiego Radziwiłłów w Antoninie oraz zamku Działyńskich w Gołuchowie - jednej z najpiękniejszych rezydencji renesansowych w Polsce. W programie także wizyta w Centrum Kultury Leśnej (Muzeum Lasu) oraz pobyt w parku z rezerwatem żubrów.

  • Kalisz

    Proponujemy zwiedzanie jednego z najstarszych miast Polski, wizytę w Sanktuarium Św. Józefa oraz w grodzie prasłowiańskim na Zawodziu. Po drodze wstąpimy do Pałacu Myśliwskiego w Antoninie z izbą pamięci Fryderyka Chopina, który bywał tu u księcia Antoniego Radziwiłła.

  • Krasiejów

    Nasz hit sezonu 2011 r.

    Zwiedzimy dziedziniec Zamku Piastów Śląskich w Brzegu i udamy się do Krasiejowa słynącego w skali międzynarodowej z niezwykle cennych wykopalisk z okresu triasu. W Parku Dinozaurów dokonamy oględzin wyjątkowych eksponatów, odbędziemy multimedialną podróż w kapsule czasu śledząc dzieje Ziemi oraz przemiany form życia od jego początków po triasowy rozkwit.

  • Zamek Książ

    Książ i Szczawno Zdrój

    Zachęcamy do wspólnego zwiedzania największego z zamków Dolnego Śląska - zamku Książ, niegdyś rezydencji arystokratycznej rodziny Hochbergów von Pless. Skorzystamy z okazji do podziwiania zamkowych tarasów oraz stada ogierów Książ. W Szczawnie udamy się na spacer po parku, zwiedzimy Dom Zdrojowy i zabawimy w pijalni wód.

  • Międzygórze

    W programie wędrówka górska ze zwiedzaniem Wodospadu Wilczki, kościółka Marii Śnieżnej i Ogrodu Bajek.

  • Nowa Ruda

    Celem wyprawy jest zwiedzanie skansenu - kopalni węgla, odwiedzimy także wytwórnię świec; każdy z uczestników otrzyma w prezencie ozdobną świecę. Po zwiedzaniu odpoczniemy przy ognisku.

  • Szlak ginących zawodów

    Wstąpimy do Muzeum Zabawek i parku zdrojowego w Kudowie Zdroju. W Skansenie Ginących Zawodów w Czermnej zobaczymy jak wypieka się chleb i spróbujemy toczyć gliniane naczynia na kole garncarskim. Pogłębimy wiedzę na temat wymierających zawodów takich jak garncarstwo, kowalstwo, tkactwo, czy młynarstwo.

  • Trzebnica i Marcinowo

    Proponujemy spacer po Lesie Bukowym, zwiedzanie Bazyliki Św. Jadwigi Śląskiej i małego muzeum u Kowalskich. Ponadto czekają nas zabawy i pieczenie kiełbasek bądź rekreacja konna w Kuźniczysku.

  • Western City

    Zwiedzimy zamek w Bolkowie i Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach. Głównym punktem programu będą zabawy w miasteczku kowbojskim koło Karpacza.

  • Wąwóz Myśliborski i Jawor

    Oferujemy spacer przez krainę wygasłych wulkanów oraz wizytę w Centrum Edukacji Ekologicznej połaczoną z możliwością przeprowadzenia zajęć laboratoryjnych związanych z ochroną środowiska. Po spacerze - ognisko.

  • Zagórze Śląskie

    W programie zwiedzanie zamku Grodno oraz klimatyczne ognisko na zamku lub na Przełęczy Tąpadła.

  • Zawadka

    Proponujemy zwiedzanie młyna, radosne zabawy plenerowe, inspirujące zajęcia plastyczne i ognisko.

  • Złoty Stok

    Zwiedzimy razem kopalnię złota w Złotym Stoku oraz Ząbkowice Śląskie łącznie z tamtejszą Izbą Pamiątek Regionalnych. Wyprawę zakończymy ogniskiem.

  • Środa Śląska

    Zachęcamy do zwiedzania Muzeum Regionalnego wraz ze Skarbem Średzkim (drogocenną kolekcją średniowiecznych monet i klejnotów monarchów czeskich odnalezioną na terenie miasta). Proponujemy lekcję dotyczącą ceramiki pradziejowej oraz własnoręczne lepienie naczyń z gliny bądź zajęcia na temat historii i rozwoju pisma.

  • Świdnica i Jaworzyna

    Wspólnie zwiedzimy Muzeum Kupiectwa bądź Kościół Pokoju albo kościół św. Stanisława i Wacława. Odwiedzimy skansen parowozów w Jaworzynie Śląskiej i odbędziemy przejażdżkę drezyną. Po tych atrakcjach - gdy zgłodniejemy - czeka nas pieczenie kiełbasek.