UK FR NO
Pomoc

Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826

Statystyki wizyt:
Razem: 514283
Dzisiaj: 8
Obecnie: 1

Architektura - tworzenie i zachowanie dziedzictwa

Program studyjny przybliżający architekturę modernizmu Wrocławia, Krakowa i Lwowa, oraz ukazujący problematykę rewaloryzacji zabytków w dużych metropoliach. Realizowany z pomocą pracowników naukowych Politechnik Wrocławskiej i Krakowskiej oraz Wydziału Architektury Miasta Lwowa.

Program autorski Technische Hochschule Cottbus.

 

 

Dzień  1

Przyjazd do Wrocławia. Spacer po Ostrowie Tumskim, Rynku i Placu Solnym. Budynki modernistyczne w centrum autorstwa Poelziga, Rumpfa i Radinga. Dom towarowy Petersdorff Mendelsohna. Kolacja i nocleg we Wrocławiu.

 

Dzień  2

Zwiedzanie miasta autokarem. Hala targowa Pudelmanna, Hala Stulecia Berga, budyki wystawy architektonicznej WU-WA z 1928 roku, dom dla samotnych Scharouna, osiedla peryferyjne Ernsta Maya, budynki mieszkalne Radinga i Poelziga. Kolacja i nocleg we Wrocławiu.

 

Dzień  3

Wyjazd autokarem do Gliwic. Zwiedzanie „domu bławatnego” Meichmanna zaprojektowanego przez Ericha Mendelsohna i kościoła Św. Józefa w Zabrzu, pełnego symboliki dzieła profesora Dominikusa Bohma. Przejazd do Oświęcimia i zwiedznie Muzeum Auschwitz-Birkenau. Kolacja i nocleg w Krakowie.

 

Dzień  4

Zwiedznie Krakowa. Zabytkowe centrum miasta z Rynkiem, Sukiennicami, Collegium Maius i Zamkiem Królewskim wraz z Katedrą na Wzgórzu Wawelskim. W godzinach popołudniowych wizyta w dawnej dzielnicy żydowskiej Kazimierz i na terenach getta. Zwiedzanie muzeum Fabryka Schindlera. Kolacja z muzyką klezmerską na Kazimierzu. Nocleg w Krakowie.

 

Dzień  5

Spotkanie w Politechnice Krakowskiej w Zakładzie Badań nad Secesją w Architekturze. Omówienie problemów rewaloryzacji zabytków Krakowa. Zwiedzanie terenów mieszkalnych poza starym centrum Krakowa. Architektura gmachów publicznych i domów prywatnych okresu międzywojennego. Kolacja i nocleg w Krakowie.

 

Dzień  6

Przejazd autokarem do Baranowa Sandomierskiego i zwiedzanie zamku rodu Leszczyńskich, a następnie przejazd do Zamościa, perły architektury i urbanistyki okresu Renesansu. Zwiedzanie Zamościa. Po kolacji na terenie Polski przejazd na nocleg we Lwowie.

 

Dzień  7

Zwiedzanie Lwowa z przedstawicielem Wydziału Architektury miasta Lwowa. Renowacja zabytków starego centrum i jej problemy. Przykłady wpływu Secesji wiedeńskiej na architekturę Lwowa. Kolacja i nocleg we Lwowie.

 

Dzień  8

Kontynuacja zwiedzania Lwowa. Budynki mieszkalne okresu dwudziestolecia międzywojennego. Architektura willowa i budynki publiczne. W godzinach popołudniowych przejazd do Przemyśla na kolację i nocleg.

 

Dzień  9

Zwiedzanie starówki przemyskiej i pobliskiego pałacu w Krasiczynie. Przejazd do Sanoka i wizyta w jednym z największych w Europie skansenów architektury drewnianej południowo-wschodniej Polski. W drodze do Krakowa zwiedzanie zamku w Nowym Wiśniczu. Kolacja i nocleg w Krakowie.

 

Dzień 10

Przejazd autokarem do Wrocławia i zakończenie programu.